ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ

Τελετή καθομολόγησης Διπλωματούχων του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΔΠΘ

Η τελετή καθομολόγησης των αποφοίτων του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 29 Ιανουαρίου 2021 και ώρα 11:00 πμ
Η τελετή καθομολόγησης θα πραγματοποιηθεί με τη χρήση εξ αποστάσεως μεθόδων συμμετοχής και συγκεκριμένα με τη χρήση του συστήματος ΖΟΟΜ.
Οι συμμετέχοντες θα πρέπει:
• Να διαθέτουν κάμερα, ηχείο και μικρόφωνο λειτουργικά και έτοιμα προς χρήση
• Να είναι συνδεδεμένοι στο Διαδίκτυο σε χώρο δικής τους επιλογής
• Να φέρουν μαζί τους την αστυνομική τους ταυτότητα
Ο σύνδεσμος για το ZOOM μέσω του οποίου οι απόφοιτοι θα μπορούν να συμμετέχουν στην ορκωμοσία είναι: https://duth-gr.zoom.us/j/96277993612
Οδηγίες σύνδεσης και χρήσης της πλατφόρμας Zoom υπάρχουν στον σύνδεσμο:

εξ’ αποστάσεως ορκωμοσία

Παρακαλώ σημειώστε ότι η σύνδεση στη διαδικτυακή ορκωμοσία των φοιτητών είναι δυνατή μόνο με χρήση του ιδρυματικού σας λογαριασμού
Με το που συνδεθείτε στην τηλεδιάσκεψη το σύστημα σας τοποθετεί αυτόματα στο χώρο αναμονής (Lobby) του δωματίου ορκωμοσίας. Η πλήρης είσοδος σας την τηλεδιάσκεψη της ορκωμοσίας θα γίνει μετά από ατομική έγκριση και έλεγχο ταυτοπροσωπίας από τη γραμματεία του τμήματος. Η διαδικασία αυτή απαιτεί κάποιο χρόνο για κάθε φοιτητή και γίνεται για κάθε φοιτητή ξεχωριστά. Υπάρχει περίπτωση η αναμονή στο Lobby να ξεπεράσει τα 15 με 20 λεπτά, το οποίο όμως είναι μια φυσιολογική διαδικασία.

Η είσοδος και ταυτοποίηση των φοιτητών θα ξεκινήσει στις 10:15
Απαγορεύεται η καταγραφή, από οποιονδήποτε συμμετέχοντα και με οποιοδήποτε τρόπο, της τελετής καθομολόγησης καθώς και η δημοσίευση ή ανάρτηση σε ιστοσελίδες ή κοινοποίηση σε τρίτους, ή μετάδοση ή διανομή με οποιοδήποτε τρόπο του συνόλου ή μέρους της διαδικασίας καθομολόγησης. Μια τέτοια περαιτέρω επεξεργασία συνιστά υπέρβαση του πλαισίου προστασίας προσωπικών δεδομένων του ΔΠΘ καθόσον παραβιάζει τον Γενικό Κανονισμό Προστασίας Δεδομένων ΕΕ 679/2019 και τον Ν. 4624/2019 και συνεπάγεται την ευθύνη αυτής/αυτού που τη διενεργεί.
Παρακαλούμε να ενημερωθείτε για την επεξεργασία των προσωπικών σας δεδομένων, τα δικαιώματά σας και την πολιτική προστασίας της ιδιωτικότητας και των προσωπικών δεδομένων από την ιστοσελίδα του ΔΠΘ

Από τη Γραμματεία του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών