ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ

Τελετή καθομολόγησης Διπλωματούχων του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΔΠΘ

Η τελετή καθομολόγησης των αποφοίτων του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών  οι οποίοι έχουν ανακηρυχθεί διπλωματούχοι μέχρι και την εξεταστική περίοδο Σεπτμβρίου 2021-2022 θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 2022.

Η τελετή καθομολόγησης θα πραγματοποιηθεί διά ζώσης στο κτήριο Α΄ του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών.

Όσοι από τους παραπάνω φοιτητές επιθυμούν να λάβουν μέρος στην τελετή  θα πρέπει κατά το χρονικό διάστημα από 1/11/2022 έως 10/11/2022 να εισέλθουν στη σελίδα https://students.duth.gr με τον ιδρυματικό τους λογαριασμό και να αιτηθούν τη συμμετοχή τους στην ορκωμοσία, ακολουθώντας τη διαδρομή Βαθμολογία > Προϋποθέσεις Πτυχίου > Αίτηση για Ορκωμοσία, προκειμένου:

• Να συμπληρώσουν και να αναρτήσουν την αίτηση συμμετοχής στην ορκωμοσία (συνημμένο αρχείο doc)

Απαραίτητη προϋπόθεση για την ορκωμοσία είναι να έχουν τακτοποιηθεί μέχρι 10/11/2022 εκκρεμότητες (εφόσον υπάρχουν) με τις Υπηρεσίες του Πανεπιστημίου:

• Βιβλιοθήκη (εάν οφείλονται βιβλία ή διπλωματική εργασία στη Βιβλιοθήκη ή εάν οφείλονται προς επιστροφή βιβλία στον Εύδοξο)
  • Εστία (να μην υπάρχουν υποχρεώσεις στέγασης εφόσον έγινε χρήση)
  • Αποστολή της ακαδημαϊκής ταυτότητας (πάσο) ή σε περίπτωση απώλειας, αποστολή δήλωσης απώλειας με Υπεύθυνη δήλωση από την Ενιαία Ψηφιακή Πύλη της Δημόσιας Διοίκησης (gov.gr)

ΕΚΔΟΣΗ ΠΑΠΥΡΩΝ

Ενημερώνουμε τους φοιτητές/τριες του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών οι οποίοι θα λάβουν μέρος στην τελετή ορκωμοσίας στις 23/11/2022 ότι για την έκδοση του πτυχίου τους σε μεμβράνη θα πρέπει να ακολουθήσουν την εξής διαδικασία:

• Κατάθεση του ποσού των πέντε (5) ευρώ στον τραπεζικό λογαριασμό της Εταιρείας Αξιοποίησης και Διαχείρισης Περιουσίας του Δ.Π.Θ.GR88 0172 3530 0053 5304 5938 717 (ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ)
  • ΠΡΟΣΟΧΗ: Στην απόδειξη κατάθεσης θα πρέπει υποχρεωτικά να αναγράφεται η αιτιολογία «Έκδοση μεμβράνης πτυχίου-Ορκωμοσία 23/11/2022» και το ονοματεπώνυμο του/της φοιτητή/τριας

.·Αποστολή του καταθετηρίου πληρωμής στη Γραμματεία του Τμήματος (sioakemi@admin.duth.gr) μέσω του Ιδρυματικού τους email ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ.

Σε περίπτωση που δεν επιθυμείτε την έκδοση του πτυχίου σας σε μεμβράνη παρακαλούμε να αποστείλετε στη Γραμματεία (sioakemi@admin.duth.gr) Υπεύθυνη Δήλωση μέσω gov.gr όπου να δηλώνετε τη μη έκδοση.

Η χρήση της μάσκας είναι υποχρεωτική σε όλους τους χώρους. Η προσέλευσή σας θα πρέπει να είναι μία ώρα πριν την έναρξη της τελετής.

Θα ακολουθήσει νεότερη σχετική ανακοίνωση για την έναρξη της τελετής καθομολόγησης.

Από τη Γραμματεία του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών

ΑΙΤΗΣΗ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ