Ανανέωση εγγραφής – Δηλώσεις μαθημάτων εαρινού εξαμήνου

ακαδημαϊκού έτους 2022-2023

Καλούνται όλοι οι φοιτητές/τριες του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών:

1. να ανανεώσουν την εγγραφή τους στο Τμήμα για το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2022-2023,
  2. να δηλώσουν όλα τα υποχρεωτικά και τα κατ΄ επιλογήν μαθήματα του τρέχοντος εαρινού εξαμήνου 2022-2023.
  3. να δηλώσουν όλα τα μαθήματα που οφείλουν από προηγούμενα εαρινά εξάμηνα.
  4. Οι φοιτητές επί πτυχίω πρέπει να δηλώσουν όλα τα μαθήματα που οφείλουν (χειμερινών και εαρινών εξαμήνων)

Προθεσμία ανανέωσης εγγραφής –Δήλωσης μαθημάτων από:

Τετάρτη 15/2/2023 έως και Παρασκευή 24/2/2023

Εάν έχετε πρόβλημα με τη δήλωσή σας, επικοινωνήστε με τη Γραμματεία

Τρόπος ανανέωσης εγγραφής-δήλωσης μαθημάτων:
Α. Οι φοιτητές, οι οποίοι έχουν εισαχθεί στο Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών μέχρι το ακαδημαϊκό έτος 1997-1998, με αίτηση στο protocol@civil.duth.gr, όπου θα δηλώνουν τα μαθήματα.

Β. Οι φοιτητές, οι οποίοι έχουν εισαχθεί στο Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών από το ακαδημαϊκό έτος 1998-1999 μέχρι σήμερα, με ηλεκτρονική υποβολή στη διεύθυνση https://unistudent.duth.gr/main.asp με τη χρήση των προσωπικών κωδικών πρόσβασης

• Φοιτητής/τρια που δεν έχει δηλώσει κάποιο μάθημα, δεν μπορεί να το παρακολουθήσει ούτε και να εξετασθεί σ΄ αυτό.
  • Παρακαλείστε να μην εισέρχεσθε στην εφαρμογή των Γραμματειών κατά τις ώρες 8:30-10:30 π.μ., λόγω εργασιών συντήρησης του συστήματος.
  • Σημειώνεται ότι, δεν θα δοθεί καμία παράταση εγγραφών και δηλώσεων μαθημάτων.

Από τη Γραμματεία του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών